13141516171819
20212223242526
27282930

Príslušníci ZaSKIS nesedia len za počítačmi

S príchodom jari čoraz častejšie z médií počúvame o potrebe pohybu na čerstvom vzduchu a vďaka novovznikajúcim masovým bežeckým podujatiam aj o staronovom fenoméne zvanom beh. Medzi takých, ktorých beh oslovil viac, ako len nadýchania sa jarného vánku, patria aj príslušníci ZaSKIS. Príkladom toho sú aj prvé jarné bežecké podujatia.

Dňa 4.3. si na „Majcichovskej desiatke“ zmeralo svoju výkonnosť 241 pretekárov z Čiech a Slovenska. A nestratili sa medzi nimi ani naši príslušníci. Najrýchlejší z nich kpt.Ing.Michal Sadloň časom 38:32 min obsadil v kategórií mužov do 40 rokov 23.miesto. V tej istej kategórií sa časom 40:59 min umiestnil na 37.mieste mjr. Ing. Juraj Hudák. No z hľadiska výkonu a umiestnenia môže byť najviac spokojná jedna z najlepších vytrvalkýň SR z.Jitka Hudáková, ktorá časom, za ktorý by sa nemusel hanbiť nejeden muž, 40:02 min, s prehľadom vyhrala kategóriu žien nad 35.rokov.

V tomto víťaznom trende pokračovala aj o 2.týždne neskôr 18.3. v obci Čierne Kľačany, kde opäť vo svojej kategórii neohrozene zvíťazila na 15km trati časom 1:01:53hod. Tentokrát, na rozdiel od Majcichova, jej manžel dokázal udržať jej tempo a tým istím časom obsadil 20.miesto.

Títo traja príslušníci ZaSKIS sa dňa 25.3. po dobrých výsledkoch na Slovensku rozhodli zmerať si sily aj na medzinárodnej úrovni na polmaratóne v Poľsku. Na 21,1km trať okolo Žywieckeho jazera sa postavili medzi 848 pretekárov z viacerých krajín sveta. Michal Sadloň sa časom 1:28:42 hod dostal do prvej stovky celkového poradia. Tesne za ním časom 1:31:11 hod dobehli Juraj a Jitka Hudákovci. Jitka ani tentoraz neobišla naprázdno a z takmer stovky žien dobehla na 6.mieste a vo svojej kategórii opäť stála na „bedni“ a obsadila 2.miesto.