Preskocit navigáciu


VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Február 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

Veliteľské zhromaždenie veliteľa ZaSKIS


Veliteľské zhromaždenie veliteľa ZaSKIS V utorok 21. marca 2017 privítal na svojom veliteľskom zhromaždení veliteľ Základne stacionárnych KIS plukovník Ing. Peter Schvarcbacher svojich priamych podriadených k zhodnoteniu výcvikového roku 2016. Pozvanie na toto zhromaždenie prijal aj náčelník Odboru BOIaKIS ŠbPO GŠ OS SR plukovník Ing. Ľubomír Gorelčík. Hlavnou témou zhromaždenia bolo vyhodnotenie plnenia úloh základne v predchádzajúcom výcvikovom roku.

Veliteľ ZaSKIS vo svojom vystúpení oboznámil zúčastnených so splnenými hlavnými úlohami a následne vyhodnotil aktivity základne po jednotlivých oblastiach. Dôraz prikladal na úspešnosť cvičení konaných v roku 2016, šetrenie rozpočtu v oblasti informatizácie OS SR a zavádzanie novej výzbroje (komunikačných a informačných technológií). V neposlednom rade zhodnotil prevádzku a rozvoj jednotlivých systémov v uplynulom roku a vymenoval podporné ciele a priority v zmysle strategického hodnotenia obrany. Záverom poďakoval príslušníkom základne, nadriadenému stupňu a jednotlivým zložkám, ktoré participovali na úlohách základne.

Ako ocenenie za prácu vykonanú v priebehu výcvikového roka odovzdal veliteľ základne kapitánovi Ing. Jánovi Fabovi pamätný odznak tretieho stupňa náčelníka GŠ.

O slovo tiež jednotlivo požiadali náčelník štábu a náčelníci odborov, ktorí vo svojich vystúpeniach detailnejšie zhodnotili prácu svojich odborov a vyjadrili potrebu pokračovania zodpovednej práce a plnenia úloh v oblasti KIS najmä v súvislosti s pripravovanými zmenami v OS SR.

Popoludňajšia časť veliteľského zhromaždenia pokračovala príhovorom plukovníka Ing. Ľubomíra Gorelčíka, ktorý informoval zúčastnených o aktuálnych zmenách týkajúcich sa nasaditeľných KIS, zmenami vo svete noriem, doktrín a štandardov v súvislosti s členstvom v NATO a s novou koncepciou pre mechanizovanú brigádu. To všetko v zmysle Akčného plánu týkajúceho sa stacionárnych a nasaditeľných KIS v jeho pôsobnosti.

Veliteľské zhromaždenie ukončil veliteľ základne opätovným poďakovaním za vzájomnú spoluprácu a spoločne s náčelníkom odboru BOIaKIS ŠbPO GŠ OS SR poprial všetkým prítomným veľa zdravia, spokojnosti v rodine a úspechov na pracovisku vo výcvikovom roku 2017.


foto1foto1

Autor: kpt. Ing. Richard Podoba , Foto: kpt. Ing. Richard Podoba - Dátum: 23.03.2017
Čítanosť: 1045
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share